Ogólnopolska olimpiada
międzyszkolna
o segregacji odpadów

Ogólnopolska olimpiada międzyszkolna o segregacji odpadów

Informacje o grze

Pogromcy Śmieci to gra na smartfony i komputery stworzona z myślą o edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Łączy ze sobą elementy wiedzy, wychowania i rywalizacji. Rozgrywki są prowadzone w trybie olimpiady międzyszkolnej.

Obszary tematyczne gry

Forma rozgrywki

Olimpiada międzyszkolna

Konkurs prowadzony jest w formie olimpiady międzyszkolnej. Uczniowie rywalizują między sobą indywidualnie, a także pomiędzy klasami i szkołami. Rozgrywka może być podzielona na 3 poziomy trudności.

Nauka przez zabawę

Gra dzieli się na etap nauki oraz etap konkursu. W ramach etapu nauki dostępnych jest kilka poziomów, podczas których uczniowie mogą posłuchać historyjki edukacyjnej czytanej przez lektora, posegregować odpady do 12 różnych koszy, a także wziąć udział w quizie.

Po przejściu przez wszystkie poziomy nauki, uczniowie mogą wziąć udział w konkursie, podczas którego rywalizują o jak najwyższy wynik w rankingu.

Nauka bez ograniczeń

W ramach nauki uczniowie mogą grać bez ograniczeń. Mogą powtarzać rozgrywkę żeby poprawić wynik i utrwalać swoją wiedzę, nawet po zakończeniu konkursu.

Konkurs z nagrodami

Najlepszym sposobem do zmotywowania uczniów są nagrody, dlatego każdy organizator może zagwarantować je dla najlepszych uczestników, aby podnieść atrakcyjność konkursu.

Akcja ekologiczna

Poza zorganizowaniem konkursu, zmotywuj uczniów i rodziców jeszcze bardziej tworząc akcję ekologiczną. Świetnie sprawdza się połączenie olimpiady z wydarzeniem ekologicznym, akcją sadzenia drzew i wręczaniem nagród. Dzięki temu każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, będzie miał możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat ekologii oraz ochrony środowiska.

Dlaczego warto?

1

Wsparcie lokalnych akcji na poziomie ogólnopolskim

2

Kreowanie pozytywnego wizerunku wśród najmłodszych

3

Dostęp do big data / statystyk dotyczących wpływu akcji na edukację o zasięgu ogólnopolskim

Kim jesteśmy

TWÓRCY GRY:

W AMM Systems tworzymy użyteczne systemy informatyczne, aplikacje mobilne dla JST i podmiotów świadczących usługi na rzecz mieszkańców. Dzięki naszym systemom codziennie tysiące użytkowników otrzymują dostęp do informacji, których najbardziej potrzebują.

SYSTEM:

Pogromcy Śmieci to część innowacyjnego systemu SegreGO, kompleksowo wspierającego zarządzanie gospodarką odpadami w gminach. SegreGO obejmuje 3 obszary: Informację, Kontrolę i Edukację.

Skontaktuj się z nami

biuro@ammsystems.pl
+48 71 750 47 00