Kto może zagrać w grę?

W Pogromców Śmieci może zagrać uczeń szkoły, która dołączyła do rozgrywki. Informację na temat tego, czy dana szkoła bierze udział w olimpiadzie można znaleźć na stronie szkoły oraz na stronie gminy.

Kto jest organizatorem konkursu?

Informację na temat tego kto jest organizatorem konkursu można znaleźć w Regulaminie w zakładce “Regulaminy”, wybierając odpowiednią lokalizację. Regulamin dostępny jest również po zalogowaniu do gry. Organizatorami konkursu najczęściej są lokalne samorządy, tj. Urzędy Gmin lub Miast.

Czego nauczy się moje dziecko podczas rozgrywki?

Gra uczy przede wszystkim prawidłowej segregacji, dobrych praktyk związanych z odpadami, ale także funkcjonowania systemu gospodarki odpadami i szeroko pojętej ekologii. Poza nauką prawidłowej segregacji dla 5 podstawowych frakcji (papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło, bio oraz odpady zmieszane), uczy również o specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach, aptekach i o punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli tzw. PSZOK-u. Młodzież dowiaduje się z gry między innymi o tym jak długo rozkładają się poszczególne odpady, po co jest recykling oraz kto jest odpowiedzialny za gospodarowanie odpadami.

Czy gra jest bezpieczna dla mojego dziecka?

Gra jest całkowicie bezpieczna dla dzieci. Nie pobieramy żadnych danych osobowych, a organizatorem konkursu jest lokalny samorząd. Wszelkie informacje na temat tego jak zabezpieczamy naszą aplikację, znajdą Państwo w naszej Polityce prywatności.

Czy gra jest bezpłatna?

Tak, gra dostępna jest za darmo i nie wymaga żadnych płatności.

Jakie są szczegółowe zasady gry?

W rozgrywce uczniowie muszą przejść przez dwa tryby gry: tryb nauki oraz tryb konkursu. W ramach trybu nauki dostępne są 4 etapy, gdzie uczniowie mogą posłuchać ciekawej historyjki edukacyjnej, posegregować odpady do 12 różnych koszy, a także wziąć udział w quizie. Uczniowie najmłodszych klas mają dostępny jedynie etap sortowania. Po przejściu przez wszystkie etapy trybu nauki nauki, uczniowie biorą udział w konkursie, podczas którego rywalizują o jak najwyższy wynik w rankingu wśród swoich kolegów i koleżanek. Aby dostać się do trybu konkursu, uczeń musi przejść przez wszystkie etapy nauki. W konkursie uczestnicy otrzymują punkty za każdą poprawną odpowiedź oraz za czas w jakim udzielili odpowiedzi.

Skąd czerpać informację na temat gry?

Najbardziej aktualne informacje na temat gry znajdą Państwo na stronie pogromcysmieci.eu. Informacje mogą być również dostępne na stronach gminy lub szkoły.

Jak moje dziecko może uruchomić grę?

Gra jest dostępna na smartfony w sklepie Google Play. Można również zagrać w przeglądarce internetowej na komputerze. Wejdź w oficjalny sklep z aplikacjami na swoim smartfonie z systemem Android, wpisz “Pogromcy Śmieci”, a następnie pobierz grę za darmo. Po zainstalowaniu i włączeniu gry należy wprowadzić kod dostępu do gry.

Skąd wziąć kod dostępu?

Kody dostępu udostępnia nauczyciel lub wychowawca za pisemną zgodą rodziców.

Co zrobić jak dwójka dzieci chce zagrać na tym samym urządzeniu?

Jeżeli dwójka (lub więcej) dzieci chce zagrać na tym samym urządzeniu, konieczne jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. Aplikacja nie posiada opcji wylogowania. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji można ponownie wprowadzić dowolny kod dostępu (w tym przypadku drugiego dziecka), a wyniki dzieci zostaną zapamiętane w systemie i nie zostaną skasowane.

Czy moje dziecko może zagrać na różnych urządzeniach?

Tak, wystarczy na nowym urządzeniu ponownie pobrać lub uruchomić grę i wprowadzić ten sam kod dostępu, który został wprowadzony na poprzednim urządzeniu. Wszystkie uzyskane wcześniej wyniki zostaną automatycznie wczytane do nowego urządzenia.

Gdzie mogę znaleźć regulamin konkursu?

Regulamin konkursu dostępny jest po pierwszym wprowadzeniu kodu dostępu przez dziecko w aplikacji, a także w zakładce “Informacje” w aplikacji. Można go również znaleźć na stronie pogromcysmieci.eu/regulaminy lub poprosić wychowawcę dziecka o udostępnienie wersji elektronicznej / papierowej.

Ile trwa olimpiada?

Czas trwania olimpiady jest określany przez organizatorów konkursu. Dokładną informację można znaleźć w regulaminie, w materiałach promocyjnych gminy lub szkoły, a także na stronach www gminy lub szkoły, jeżeli taka informacja została przez nich udostępniona. Datę rozpoczęcia trybu konkursowego można również znaleźć w aplikacji.

Jakie są nagrody?

Informację o tym, czy za uczestnictwo można otrzymać nagrody można znaleźć w regulaminie konkursu. Wówczas można tam znaleźć również informację o tym, jakie nagrody są przewidziane dla najlepszych uczestników. Sponsorami nagród mogą być gmina lub partner olimpiady. Nagrody mogą się różnić w poszczególnych szkołach.

Gdzie i kiedy moje dziecko może odebrać nagrodę?

Aby odebrać nagrodę najlepiej skontaktować się ze swoim wychowawcą w szkole, który przekaże pełną informację. Informacja ta może być również zawarta w regulaminie.

Co zrobić jak moje dziecko odinstaluje grę a konkurs jeszcze trwa?

Wystarczy ponownie zainstalować grę i wpisać swój unikalny kod dostępu. Wszystkie uzyskane wcześniej wyniki zostaną automatycznie wczytane do nowego urządzenia.

Jak mogę się skontaktować z organizatorem?

Kontakt do organizatora udostępniony jest w regulaminie. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można również porozmawiać z wychowawcą.

Do kogo się zgłosić w razie problemów technicznych?

W przypadku wystąpienia problemów technicznych, prosimy wszelkie uwagi kierować na adres e-mail: cok+pogromcysmieci@ammsystems.pl. Nasza obsługa techniczna zajmie się zgłoszeniem.